Про лікарню
Наша історія
Історія становлення Харківської обласної клінічної лікарні – «клінічного містечка», тісно пов`язана із клініками медичного факультету Харківського університету.
До 1888 року університетські клініки містилися в непристосованих флігелях та квартирах, що утримувались на кошти професорів та приватні пожертвування. Діяльність їх була досить скромною. Так в хірургічній та терапевтичній клініці було спочатку по 6 ліжок, в акушерській – всього 4. Пропускна здатність клінік також була невелика. Наприклад, в 1830-1831 роках в хірургічній клініці отримали допомогу лише 43 хворих, в терапевтичній – 57. Умови, в яких розташовувалися хворі, працювали лікарі та навчалися студенти були вкрай незадовільними.
Розвиток університетських клінік розпочався з жовтня 1888 року після аварії царського поїзду між станціями Таранівка і Борки, що розташовані в 30 км. від м. Харкова. Постанова державної Ради про збільшення кредитів для університетських клінік дозволила Міністерству освіти асигнувати 400 тис. рублів на будівництво клінічних будівель для медичного факультету Харківського університету. На будівництво клінік, крім грошей, відпущених Державою, були використані кошти від пожертвувань, близько 40 тис. 500 руб.
В 1895 році була побудована хірургічна клініка на 40 ліжок, терапевтична клініка на 30 ліжок та акушерсько-гінекологічна на 40 ліжок.
Очна клініка була відкрита в 1896 році, а в 1898 році продовжено будівництво будівлі неврологічної клініки і клініки дитячих хвороб, які відкрилися в 1917-1918 роках.
За період з 1913 по 1925 роки за ініціативи керівника факультетської хірургічної клініки Н.П.Трінклера, був організований спеціальний кабінет і відділення травматології та ортопедії. У зв`язку з надбудовою поверхів хірургічна клініка була значно розширена.
У 1920 році на базі Жіночого медичного інституту, з яким об`єднався медичний факультет Харківського університету було організовано Медичну Академію, яка проіснувала всього один навчальний рік. У 1921 році Медичну Академію реорганізували в Харківський медичний інститут, у ведення якого перейшли всі університетські клініки в якості навчальної бази. В той час кількість ліжок вже становила 180.
У 1932 році клініки Харківського медичного інституту перейшли у підпорядкування Харківського обласного відділу охорони здоров`я та були реорганізовані у «Обласну клінічну лікарню», яка залишалась науковою та клінічною базою медичного інституту.
Свій слід у літописі обласної клінічної лікарні залишили професори В.Ф.Груббе, М.П. Трінклер, В.Г. Лашкевич, І.М. Оболенський, Л.Л.Гіршман, С.Г.Сурукчі, І.П.Лазаревич, М.П.Толочинов, І.П.Грищенко, В.М.Шамов. У післявоєнні роки лікарню було відновлено та налагоджено роботу вже 7 клінік на 400 ліжок.
У 1950 році відбувалась структурна реорганізація обласної клінічної лікарні. Замість єдиних терапевтичної, хірургічної, акушерської, офтальмологічної та інших клінік, директорами та завідувачами яких були професори і доценти, були організовані спеціалізовані відділення обласної клінічної лікарні та введені посади головного лікаря та завідувачів відділеннями.
Новий етап в історії лікарні розпочався у 1977 році, коли за ініціативи головного лікаря, кандидата медичних наук А.Я. Малоштана, було розгорнуто будівництво комплексу сучасних лікувальних та допоміжних корпусів лікарні. У травні 1982 року було введено в експлуатацію п’ятиповерховий поліклінічний корпус, у якому розташувалося поліклінічне відділення на 480 відвідувань на зміну та клініко-діагностична лабораторія. У 1989 році – закінчено будівництво дев’ятиповерхового лікувального корпусу на 500 ліжок та гуртожитку для працівників лікарні на 320 місць. Закінчено будівництво нового харчоблоку та патологоанатомічного корпусу. У 2004 році відкрито діагностичний центр.
У жовтні 2009 року лікарню реорганізовано та перейменовано у Комунальний заклад охорони здоров’я (КЗОЗ) «Обласна клінічна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
У вересні 2018 року у відповідності до рішення Харківської обласної ради від 07.06.2018 року за №724-VII «Про припинення комунальних закладів охорони здоров’я, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області шляхом перетворення у комунальні некомерційні підприємства» КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» перетворена у Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради «Обласна клінічна лікарня».
З початком військової агресії російської федерації проти України, незважаючи на найскладніші умови Харківська обласна клінічна лікарня жодного дня не припиняла свою роботу. Було організовано надання повного обсягу медичної допомоги, у першу чергу пораненим, пацієнтам з гострими станами (інсультами, інфарктами, гострою хірургічною патологією, тощо), вагітним, родільницям, породіллям та новонародженим. У корпусах лікарні було розміщено відділення дитячої хірургії Харківської обласної дитячої клінічної лікарні №1, приміщення якої значно постраждали від обстрілів, та налагоджено надання хірургічної допомоги постраждалим дітям. Крім того, з першого дня війни лікарня працювала як гуманітарний та організаційний центр.
Сьогодні Харківська обласна клінічна лікарня – одна з найпотужніших лікарень не тільки Харківського регіону, а й України взагалі. Ґрунтуючись на славних традиціях, застосовуючи сучасні новації, обласна клінічна лікарня впевнено крокує в майбутнє та з гордістю пише свою історію.
Ми сьогодні
Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної Ради «Обласна клінична лікарня» – це надкластерний багатопрофільний медичний заклад, який надає широкий спектр медичних послуг за 65 спеціальностями та єдиний у Харківському регіоні, де забезпечується надання високоспеціалізованої медичної допомоги за хірургічним, терапевтичним та акушерсько-гінекологічним напрямками. Це дозволяє застосовувати мультидисциплінарний підхід при лікуванні пацієнта, проводити усі необхідні консультації спеціалістів та здійснювати «повний» цикл надання медичної допомоги від початку діагностики до реабілітації в межах однієї лікарні.
У своїй структурі лікарня має 31 стаціонарне відділення на 830 ліжок та поліклінічну службу, яка включає у себе консультативну поліклініку, консультативну жіночу консультацію, відділення первинної медико- санітарної допомоги та лабораторію очного протезування.
У закладі створені усі умови для проведення комплексного обстеження пацієнтів завдяки 5 діагностичним відділенням: централізованої багатопрофільної клініко-діагностичної лабораторії, рентгенодіагностичному відділенню, відділенню ультразвукової діагностики, ендоскопічному відділенню, відділенню функціональної діагностики.
В лікарні працюють понад 1700 працівників, з них майже 500 лікарів та 600 молодших медичних спеціалістів. Більше 65% лікарів мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. Кадровий склад значно підсилюють 12 докторів медичних наук, 79 – кандидатів медичних наук, 5 – Заслужених лікарів України.
Серед лікарів КНП ХОР «ОКЛ» наявні підготовлені локальні та національні тренери за різними напрямами, які проводять навчання колег з усієї країни. Завдяки знанням та досвіду, працівників лікарні запрошують у якості експертів до участі у роботі комісій та робочих груп Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України, Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної військової адміністрації.
КНП ХОР «ОКЛ» є найбільшою клінічною базою підготовки студентів та лікарів – інтернів. Студенти Харківського національного медичного університету проходять навчання на базових кафедрах. У відділеннях лікарні працюють 60-90 лікарів – інтернів.
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ» – це один з найпотужніших медичних закладів Харківського регіону, що надає значні обсяги медичної допомоги населенню.
Щороку в лікарні надається понад 120 тисяч поліклінічних консультацій по 23 основним спеціальностям. В стаціонарних відділеннях лікарні лікуються понад 30 тисяч хворих. В лікарні проводиться великий спектр оперативних втручань. Це операції підвищеної складності та великих обсягів на органах грудної та черевної порожнини, на головному та спинному мозку, на судинах тіла та кінцівок, гінекологічні втручання будь-якої складності, ендопротезування великих суглобів, мікрохірургічні операції на органах зору, щелепно- лицьової ділянки, отоларингологічні операції, тощо.
В лікарні виконується понад 14 тисяч операцій у рік, левову частку від яких складають сучасні малоінвазивні лапароскопічні оперативні втручання.
З лютого 2022 року КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ» є опорним медичним закладом Харківського регіону, який надає медичну допомогу постраждалим внаслідок військових дій з важкими поєднаними, комбінованими та множинними травмами, пошкодженнями опорно-рухового апарату, черепно-мозковими та спинальними травмами, ампутаціями кінцівок, тощо. На сьогоднішній день у спеціалізованих стаціонарних відділеннях лікарні надано медичну допомогу більше 2000 пораненим.
Враховуючи високі показники захворюваності та смертності від серцево-судинних, цереброваскулярних хвороб та їх наслідків КНП ХОР «ОКЛ» забезпечує надання медичної допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда та гострим інсультом у режимі 24/7 із застосуванням інтервенційних методів діагностики та лікування.
Лікарня є одним з лідерів серед реперфузійних центрів України за приростом кількості первинних стентувань при гострому інфаркті міокарда. В 2019 році у лікарню придбаний новий сучасний ангіографічний апарат (Optima IGS 330), який дозволив значно розширити можливості інтервенційної діагностики та лікування пацієнтів із серцево-судинними та цереброваскулярними захворюваннями.
В лікарні впроваджено сучасні методики оцінки стану пацієнтів з гострими порушеннями мозкового кровообігу, виконання нейровізуалізації на сучасних томографах (СКТ Optima CT 660, СКТ Optima CT 540) всім пацієнтам з підозрою на гострий мозковий інсульт протягом 60 хвилин з моменту звернення пацієнта в лікарню або доставлення його бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги, проведення системної тромболітичної терапії (при ішемічному інсульті), застосування ендоваскулярних методів лікування, забезпечення нейрохірургічної допомоги (при геморагічному інсульті), надання послуг з медичної реабілітації в гострому, підгострому та довготривалому періоді.
В рамках реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» з 2012 року у складі лікарні працює
Регіональний перинатальний центр, в якому надається спеціалізована акушерська, гінекологічна та неонатальна медична допомога.
Завдяки високому рівню оснащення та професійним кадрам Регіональний перинатальний центр надає медичну допомогу вагітним жінкам, роділлям та породіллям як з нормальним перебігом вагітності, так і з важкою екстрагенітальною та акушерською патологією, а також недоношеним та хворим новонародженим.
З 2021 року в консультативній жіночій консультації Регіонального перинатального центру здійснюється спостереження за перебігом вагітності, працює школа «Відповідального батьківства». Понад 300 жінок щороку перебувають під наглядом фахівців.
У Регіональному перинатальному центрі народжуються понад 2000 маленьких українців у рік.
Сучасні перинатальні технології дозволяють надавати якісну та ефективну медичну допомогу навіть самим маленьким новонародженим. Майже 15% новонароджених є недоношеними (з яких майже 30% – це глибоко недоношені новонароджені з масою тіла менш 1500 гр.). 200-250 новонароджених в рік лікуються у відділенні інтенсивної терапії, 95% з яких потребують штучної вентиляції легень. Організовано роботу транспортної неонатальної бригади, яка здійснює перевезення тяжких недоношених та хворих новонароджених з інших пологових будинків м. Харкова та Харківської області до відділень РПЦ для надання їм висококваліфікованої інтенсивної та постінтенсивної терапії.
З 2023 року на базі відділення постінтенсивного догляду, реабілітації та виходжування недоношених новонароджених та катамнестичного кабінету консультативної жіночої консультації проводиться медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими.
Протягом останніх років велика увага приділяється модернізації та забезпеченню сучасним обладнанням відділень КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ», утриманню у належному стані корпусів, проведенню капітальних та поточних ремонтів відділень, створенню комфортних умов перебування пацієнтів та роботи персоналу лікарні.
Міцний кадровий потенціал та сучасне матеріально-технічне забезпечення Харківської обласної клінічної лікарні дозволяють по праву вважати її однією з найбільш потужних обласних лікарень України.
Телефон приймальної
057 705 6722
Новини
Інформація щодо послуг з медичного обслуговування населення, що надаються КОМУНАЛЬНИМ НЕКОМЕРЦІЙНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
в межах програми медичних гарантій 2025 (БЕЗКОШТОВНО)
Між КОМУНАЛЬНИМ НЕКОМЕРЦІЙНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ» та Національною службою здоров’я України укладено договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2025 рік за наступними пакетами:
- Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах
- Езофагогастродуоденоскопія
- Колоноскопія
- Цистоскопія
- Стоматологічна допомога дорослим та дітям
- Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки
- Медична допомога при пологах
- Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках
- Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та-або хворими, протягом перших трьох років життя
- Ведення вагітності в амбулаторних умовах
- Гістероскопія
- Медична допомога при гострому інфаркті міокарда
- Медична допомога при гострому мозковому інсульті
- Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня
- Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій
- Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах
- Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах
- Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах
- Секційне дослідження
- Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях
- Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів
- Трансплантація
З обсягом медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором та умовами закупівлі медичних послуг Ви можете ознайомитися за посиланням: https://contracting.nszu.gov.ua/kontraktuvannya/kontraktuvannya-2025/vymogy-pmg-2025-1720109713
З постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2024 р. № 1503 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2025 році» Ви можете ознайомитися за посиланням:
Підстави надання амбулаторної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
- направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
- направлення лікуючого лікаря-спеціаліста;
- самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога, лікаря-педіатра, лікаря-психолога, лікаря-психіатра, лікаря-психотерапевта;
- самозвернення до лікаря-спеціаліста, у якого пацієнт/пацієнтка із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом;
- самозвернення у невідкладному стані;
- попередня запис пацієнтів на планові консультації до спеціалістів, на процедури та/або планові лабораторні та інструментальні обстеження для надання послуг в межах визначених класів відповідно до спроможності закладу.
Підстави надання амбулаторної медичної допомоги в ургентному стані без госпіталізації (в умовах приймально-діагностичного відділення) у межах програми медичних гарантій 2025:
- доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
- самозвернення у невідкладному стані;
- направлення лікуючим лікарем пацієнтів з ургентними діагнозами.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
У межах програми медичних гарантій 2025 в день надається одна медична послуга з одного класу (обмеження послуг за кожним класом кожного сервісу не стосується дітей).
- Сервіс «Консультування та лікування» – надання консультативно-діагностичної, лікувально-профілактичної спеціалізованої медичної допомоги та послуг за такими класами:
Кардіологія – консультування, діагностика, оцінювання, спостереження, лікування хвороб серця, серцевої недостатності, гіпертензії, хвороби серцевих клапанів, хвороби коронарних судин, проблем з серцевою електрофізіологією, а також консультування пацієнтів після проведення інструментальних досліджень та досліджень з візуалізації. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Неврологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування розладів нервової системи, зокрема деменції, інсульту/транзиторної ішемічної атаки, рухових розладів, розсіяного склерозу, периферичної нейропатії, епілепсії, а також нейроонкологічних станів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Пульмонологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із захворюваннями легенів, плевральної порожнини, бронхів, трахеї, верхніх дихальних шляхів, нервів і дихальних м’язів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Гастроентерологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування захворювань шлунку та кишечника. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Ендокринологія – менеджмент цукрового діабету, включаючи гестаційний діабет, захворювань щитовидної залози, ускладнень клімаксу, інших захворювань ендокринних залоз, а також консультації з таких послуг: інсулінотерапія, оцінювання та лікування коморбідних захворювань, асоційованих з цукровим діабетом, введення ліків, використання обладнання та приладів, консультування пацієнтів та їх навчання щодо розпізнавання ускладнень та лікування побічних ефектів.
Імунологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування системних аутоімунних захворювань, системного васкуліту, системних запальних захворювань, алергії, імунодефіциту. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Педіатрія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування всіх типів захворювань немовлят, дітей і підлітків. Включає навчання батьків або членів родини пацієнта/пацієнтки, або інших законних представників з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Спостереження за дітьми з різними вадами розвитку та орфанними захворюваннями – консультування та лікування дітей з розщілиною хребта [Spina bifida], ДЦП, затримкою фізичного та інтелектуального розвитку, включає, зокрема послуги з катамнестичного спостереження. Включає навчання батьків або членів родини пацієнта/пацієнтки, або інших законних представників щодо покращення їх знань, усвідомлення та розуміння хвороби дитини, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Дерматологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування хвороб шкіри. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Ревматологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування запалень суглобів і м’яких тканин, захворювань сполучної тканини, артритів, аутоімунних станів, захворювань хребта (спондилоартрит), післятравматичних ушкоджень м’язів і суглобів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Метаболічні ураження кісток – консультування, діагностика, оцінювання, лікування метаболічних уражень кісток (остеопорозу, остеомаляції, рахіту, гіпопаратиреозу, фіброзної остеодистрофії, тощо). Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Геріатрія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування осіб похилого віку (старше 65 років) зі складними медичними потребами та коморбідними станами. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Психіатрія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Включає навчання пацієнта/пацієнтки та/або його/її законних представників з метою покращення їх знань, усвідомлення та
розуміння хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку загострення хвороби.
Анестезіологія – огляд пацієнтів, яким заплановано оперативне втручання, зокрема оцінювання анестезіологічного ризику, отримання інформованої згоди, якщо дане обстеження проводиться до госпіталізації пацієнта за даним пакетом (за сервісом «Процедури» для класу «Амбулаторна хірургія», «Анестезіологічне забезпечення», «Інтервенційна візуалізація») або за пакетом медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня».
Онкогінекологія – консультування, спостереження за пацієнтками до та/або після лікування злоякісних новоутворень репродуктивного тракту, включаючи шийку матки, ендометрій, маткові труби, яєчники, матку та піхву, скринінг гінекологічних злоякісних новоутворень. Включає навчання пацієнтки з метою покращення її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Стани, пов’язані з ураженнями молочної залози – консультація, діагностика, та лікування уражень молочної залози. Надання всіх послуг, пов’язаних з хірургічним втручанням при діагностованих злоякісних і незлоякісних захворюваннях молочної залози. Включає навчання пацієнтів з метою покращення їх знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Хірургія – консультація, діагностика і лікування пацієнтів, які потребують загальних хірургічних втручань, і тих, хто потребує післяопераційного лікування. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Гепатобіліарна хірургія – до- та післяхірургічне консультування, діагностика, лікування хвороб печінки та жовчовивідної системи, включаючи проведення мінімальних інвазивних процедур, а також лікування травми печінки та жовчовивідних шляхів за потреби. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Нейрохірургія – до- та післяхірургічне консультування, діагностика та лікування пацієнтів з розладами будь-якої частини нервової системи, зокрема мозку, хребта, спинного мозку, периферичних нервів та екстракраніальної цереброваскулярної системи. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Кардіоторакальна хірургія – до- та післяхірургічне консультування, діагностика, лікування пацієнтів з хворобами серця та легенів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Судинна хірургія – консультація, обстеження, огляд та оцінка пацієнтів до та після хірургічного втручання, проведення спеціальної (оклюзійної) медикаментозної терапії, інвазивних хірургічних процедур. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Офтальмологія – консультація, діагностика, огляд, лікування станів, пов’язаних із захворюваннями очей, зору і придаткового апарата, а також послуги, пов’язані з втручаннями на оці. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Оториноларингологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із ЛОР захворюваннями, зокрема ведення їх до та/або після операції. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Урологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із захворюваннями сечовивідних шляхів та сечостатевої системи, пацієнтів до та після проведення простатектомії чи інших урологічних операцій. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Гінекологія – консультування, діагностика, лікування та спостереження за пацієнтами з проблемами/розладами, пов’язаними з жіночими репродуктивними органами. Включає навчання пацієнтів з метою покращення їх знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Хірургія черепа, обличчя та щелепно-лицьової зони – до- або післяопераційне консультування, діагностика, спостереження та лікування. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Ортопедія – консультування та хірургічні втручання для збереження та відновлення функції кісткової системи, її суглобів і пов’язаних структур. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Мультидисцплінарні консиліуми – організована заздалегідь зустріч для детального обговорення та координації лікування пацієнта, що проводиться одночасно щонайменше трьома надавачами медичних послуг з різних спеціалізацій. Консиліум може включати обговорення окремого пацієнта або кількох пацієнтів, при цьому мультидисциплінарний консиліум гарантує, що потреби пацієнта в міждисциплінарній допомозі задовольняються за допомогою спланованого та скоординованого підходу.
Аудіологія – консультації з наступних послуг: перевірки слуху, функціонування внутрішнього вуха, проведення загальних та спеціальних слухових скринінгових тестів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
Терапія з використанням фізичних та інших агентів, зокрема лікування за допомогою апаратної терапії (електролікування, магнітолікування, водолікування тощо) пацієнтів з травмами.
Психологія – оцінка, діагностика та лікування психологічних розладів, пов’язаних зі станами, що впливають на мозок, включає послуги: (а) оцінювання природи когнітивних, поведінкових та емоційних змін, які могли статися внаслідок розвитку набутих або дегенеративних станів, травми головного мозку, (б) оцінювання впливу вище вказаних змін на спосіб життя, (в) когнітивне тестування, (г) когнітивну терапію та психосоціальне консультування. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння свого стану, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку погіршення проявів психологічних розладів.
- Сервіс «Процедури» – проведення діагностично-лікувальних інтервенційних процедур та малих оперативних втручань за такими класами:
Ендоскопія гастроінтестінальна – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.
Ендоскопія урологічна/гінекологічна – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.
Ендоскопія ортопедична – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.
Ендоскопія органів дихання та ЛОР-органів – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.
Інтервенційна візуалізація – діагностики та лікування захворювань шляхом виконання процедур, із застосуванням катетерів, введених через артерію чи вену із одночасним проведенням рентгенівської, магнітної або ультразвукової візуалізації.
Амбулаторна хірургія – проведення малих хірургічних втручань, які не вимагають госпіталізації пацієнта, в спеціально облаштованих приміщеннях/операційних залах з наданням або без надання послуг з анестезії.
Медичні процедури – проведення медичних процедур, які не вимагають загального наркозу та не є частиною інших спеціалізованих медичних консультацій або інтервенцій, включають інфузії, люмбальну пункцію, тонкоголкову біопсію, аспірацію, біопсію кісткового мозку, венесекцію, вакцинацію тощо.
Менеджмент болю – проведення втручань для лікування болю у пацієнтів із тривалим болем середнього та сильного ступеня. Включає методи інтервенційної анестезії, стимуляцію спинного мозку, ін’єкції в суглоби, радіочастотну денервацію, симпатектомію, селективні блокади нервових корінців, епідуральні ін’єкції, кріотерапію, менеджмент систем інтратекального введення ліків.
Анестезіологічне забезпечення – анестезіологічне забезпечення під час виконання болісних інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур.
- Сервіс «Інструментальна діагностика» – проведення діагностичних інструментальних досліджень за такими класами:
Магнітно-резонансна томографія
Комп’ютерна томографія
Рентгенологічні дослідження
Ультразвукове дослідження
Клінічні інструментальні дослідження
2. Сервіс “Лабораторна діагностика” – проведення та/або організація проведення необхідних лабораторних досліджень за такими класами:
Клас «Гематологія» – проведення гематологічних досліджень
Клас «Біохімія» – проведення біохімічних досліджень
Клас «Мікробіологія» – проведення мікробіологічних досліджень
Клас «Тканинна патологія» – проведення гістологічних досліджень
Клас «Цитологія» – проведення цитологічних досліджень
Клас «Інші дослідження»
СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ ХІРУРГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
Підстави надання стаціонарної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
– направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
– направлення лікуючого лікаря;
– доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
– переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ;
– самозвернення у невідкладному стані.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Забезпечення первинного огляду пацієнта/пацієнтки з визначенням його/її маршрутизації.
- Проведення лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у цілодобовому режимі.
- Проведення інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у цілодобовому режимі.
- Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур, які цього вимагають, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів.
- Надання кисневої підтримки пацієнту/пацієнтці у разі потреби.
- Надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізація порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров’я пацієнта/пацієнтки без застосування хірургічних операцій.
- Проведення інтенсивної терапії пацієнту/пацієнтці у випадку виникнення у них загрозливих для життя станів.
- Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей у ЗОЗ або на умовах договору підряду.
- Надання пацієнтам послуг з реабілітації в гострому періоді реабілітації (за відсутності протипоказань) в стаціонарних умовах та направлення пацієнта/пацієнтки для отримання реабілітаційної допомоги у післягострому та довготривалому періодах реабілітації.
- Надання медичної допомоги вагітним з ускладненим перебігом вагітності та/або екстрагенітальною патологією.
- Забезпечення цілодобового лікарського спостереження та медсестринського догляду.
- Проведення заходів із профілактики захворювань.
- Направлення пацієнта/пацієнтки (за потреби) в інші заклади охорони здоров’я (ЗОЗ)/підрозділи для надання їм спеціалізованої та паліативної медичної допомоги.
- Інформування пацієнтів та /або опікунів чи родичів щодо отримання безкоштовних медичних послуг та лікарських засобів в умовах стаціонару.
- Забезпечення лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
- Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.
- Забезпечення надання медичної допомоги телемедичними засобами (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії).
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
ХІРУРГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ
Підстави надання стаціонарної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
– направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
– направлення лікуючого лікаря;
– доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
– переведення з іншого ЗОЗ/клінічного підрозділу ЗОЗ;
– самозвернення у невідкладному стані.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Первинний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем з визначенням його/її маршрутизації.
- Проведення лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у цілодобовому режимі.
- Проведення інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у цілодобовому режимі.
- Передопераційний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем-анестезіологом або лікарем-анестезіологом дитячим (за умови надання допомоги дітям).
- Проведення пацієнту/пацієнтці усього спектру хірургічних втручань (відкритих, ендоваскулярних, транскутанних, ендоскопічних, лапароскопічних тошо).
- Своєчасне знеболення, анестезіологічне забезпечення, за необхідності – процедурна седація, на всіх етапах діагностики та лікування, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів. Забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу під час проведення хірургічних операцій та обстежень.
- Проведення інтенсивної терапії пацієнту/пацієнтці у випадку виникнення у нього/неї загрозливих для життя станів.
- Забезпечення післяопераційного моніторингу та подальшої медикаментозної терапії.
- Наявність рішення мультидисциплінарної онкологічної групи спеціалістів (лікаря-радіолога або лікаря з променевої терапії, лікаря-онколога, лікаря-хірурга-онколога або лікаря-онкогінеколога або лікаря-уролога або лікаря-нейрохірурга відповідно до локалізації захворювання) (консиліуму) щодо планового оперативного втручання через злоякісне новоутворення. У випадку виявлення новоутворення під час ургентного або планового оперативного втручання – проведення забору гістологічного матеріалу та гістологічного дослідження та направлення пацієнта/пацієнтки з підозрою на онкологічне захворювання з висновками гістологічного дослідження на мультидисциплінарний (онкологічний) консиліум (групу спеціалістів).
- Забезпечення лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
- Забезпечення цілодобового лікарського спостереження та медсестринського догляду за пацієнтом/пацієнткою.
- Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей.
- Надання пацієнтам послуг з реабілітації в гострому періоді реабілітації (за відсутності протипоказань) в стаціонарних умовах та направлення пацієнта/пацієнтки для отримання реабілітаційної допомоги у післягострому періоді реабілітації.
- Направлення пацієнта/пацієнтки при наявності показань в інші заклади охорони здоров’я (ЗОЗ)/підрозділи для надання їм спеціалізованої та паліативної медичної допомоги.
- Проведення заходів із профілактики розвитку ускладнень.
- Забезпечення надання медичної допомоги телемедичними засобами (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії).
- Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
ХІРУРГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ ОДНОГО ДНЯ
Підстави надання стаціонарної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
– направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
– направлення лікуючого лікаря;
– переведення з іншого закладу охорони здоров’я (ЗОЗ) /клінічного підрозділу ЗОЗ.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Забезпечення планової госпіталізації пацієнта/пацієнтки при наявності в пацієнта/пацієнтки відповідного обсягу досліджень до запланованого хірургічного втручання, виконаних на амбулаторному етапі надання медичної допомоги, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Забезпечення огляду пацієнта/пацієнтки лікуючим лікарем перед наданням медичної послуги.
- Передопераційний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем-анестезіологом або лікарем-анестезіологом дитячим (за умови надання допомоги дітям).
- Проведення лабораторних обстежень відповідно до галузевих стандартів у разі виникнення ускладнень.
- Проведення додаткових інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у разі виникнення ускладнень.
- Проведення медичної підготовки пацієнта/пацієнтки до діагностичного, лікувально-діагностичного втручання або оперативного лікування, яке не може бути проведеним в амбулаторних умовах.
- Проведення анестезіологічного забезпечення під час діагностичних, лікувально-діагностичних та хірургічних втручань/процедур.
- Проведення діагностичних, лікувально-діагностичних та хірургічних втручань/процедур, здійснення яких неможливе в амбулаторних умовах і потребує спостереження протягом не більше 24 годин в умовах стаціонару.
- Проведення при наявності показань гістологічного, цитологічного досліджень матеріалу, отриманого при проведенні втручань відповідно до галузевих стандартів.
- Забезпечення медичного спостереження за пацієнтом/пацієнткою після оперативного лікування або іншого втручання профільним лікарем-спеціалістом, медсестринським персоналом, а також лікарем-анестезіологом у разі проведення анестезіологічного забезпечення.
- Забезпечення післяопераційного знеболення при наявності показань відповідно до типу операційного втручання.
- Забезпечення лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
- Надання пацієнту/пацієнтці рекомендацій щодо подальшого медикаментозного та відновлювального лікування в амбулаторних умовах та тактики дій при розвитку будь-яких ускладнень.
- Навчання пацієнта/пацієнтки та/або осіб, які здійснюватимуть догляд за пацієнтом/пацієнткою після виписки зі стаціонару одного дня, основ післяопераційного догляду вдома.
- Надання медичної допомоги у разі виникнення невідкладних станів у пацієнта/пацієнтки з дотриманням подальшої маршрутизації.
- Забезпечення госпіталізації пацієнта/пацієнтки у профільне стаціонарне відділення при виникненні ускладнень під час перебування в стаціонарі одного дня та наявності показань до цілодобового спостереження та лікування.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ГОСТРОМУ ІНФАРКТІ МІОКАРДА
Підстави надання стаціонарної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
– доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
– переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ;
– самозвернення у невідкладному стані пацієнтів із такими діагнозами: I21 Гострий інфаркт міокарда, I22 Повторний інфаркт міокарда.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Первинний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем, оцінка загального стану та життєво важливих функцій.
- Екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові для підтвердження пошкодження міокарда, диференціальної діагностики та динамічного спостереження за пацієнтом/пацієнткою.
- Безперервний моніторинг стану пацієнта/пацієнтки відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Проведення лабораторних досліджень у цілодобовому режимі відповідно до галузевих стандартів
- Проведення інструментальних досліджень у цілодобовому режимі відповідно до галузевих стандартів, зокрема ангіографічного дослідження коронарних судин.
- Проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця та відновлення максимально можливого кровотоку, як мінімум в інфаркт-залежній артерії.
- Своєчасне знеболення та анестезіологічне забезпечення на всіх етапах діагностики та лікування: цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів.
- Забезпечення компонентами та препаратами крові у цілодобовому режимі.
- Проведення термінових консультацій лікарями інших спеціальностей, зокрема, телемедичних консультацій, відповідно до клінічної ситуації.
- Цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд за пацієнтом/пацієнткою в стаціонарних умовах
- Надання медичної допомоги в умовах палати та/або відділення інтенсивної терапії.
- Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, рентгенконтрастними засобами та медичними виробами для коронарографії, ангіопластики та стентування, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
- Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.
- Надання послуг з реабілітації у сфері охорони здоров’я в гострому реабілітаційному періоді.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ГОСТРОМУ МОЗКОВОМУ ІНСУЛЬТІ
Підстави надання стаціонарної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
- доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
- переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ;
- самозвернення у невідкладному стані пацієнтів з діагнозом: І60 Субарахноїдальний крововилив, І61 Внутрішньомозковий крововилив, І62 Інший нетравматичний внутрішньочерепний крововилив, I63 Інфаркт головного мозку, I67.6 Негнійний тромбоз внутрішньочерепного венозного синуса.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Первинний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем-невропатологом та/або лікарем-нейрохірургом у кабінеті нейровізуалізації або в приймальному відділенні/відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги.
- Проведення нейровізуалізації всім пацієнтам/пацієнткам з підозрою на гострий мозковий інсульт, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я (не пізніше 60 хвилин з моменту звернення пацієнта/пацієнтки з підозрою на гострий мозковий інсульт в заклад охорони здоров’я (ЗОЗ) або доставлення його/її бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги). Забезпечення анестезіологічного супроводу пацієнта/пацієнтки для проведення нейровізуалізації.
- Моніторинг клінічних, лабораторних, інструментальних показників відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Проведення лабораторних досліджень у цілодобовому режимі відповідно до галузевих стандартів.
- Проведення інструментальних досліджень у цілодобовому режимі відповідно до галузевих стандартів.
- Проведення системної тромболітичної терапії (при ішемічному інсульті).
- Лабораторний та нейровізуалізаційний контроль через 24 години після проведення системної тромболітичної терапії та механічної тромбектомії, відповідно до галузевих стандартів.
- Проведення ендоваскулярних нейроінтервенційніх втручань.
- Проведення відкритих нейрохірургічних оперативних втручань.
- Лабораторний та нейровізуалізаційний контроль після застосування ендоваскулярних методів лікування відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Своєчасне проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур, цілодобове забезпечення внутрішньовенними анестетиками, ненаркотичними та наркотичними знеболювальними засобами, а також міорелаксантами.
- Проведення та документування скринінгу щодо порушень ковтання (тест на дисфагію) у всіх пацієнтів/пацієнток при поступленні та перед початком годування чи прийому ліків через рот (не пізніше 24 годин після госпіталізації). Динамічне спостереження за функцією ковтання.
- Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей, зокрема, засобами телемедицини.
- Проведення консультації логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації.
- Проведення консультації лікаря-психолога або лікаря-психотерапевта, або клінічного психолога або психолога або психотерапевта.
- Забезпечення компонентами та препаратами крові у цілодобовому режимі.
- Цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд за пацієнтом/пацієнткою в стаціонарних умовах.
- Надання медичної допомоги в умовах палати та\або відділення інтенсивної терапії.
- Проведення комплексу заходів із профілактики інсульту відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема консультування щодо відмови від куріння та/або надмірного споживання алкоголю, нормалізації маси тіла, збільшення фізичної активності, а також призначення медикаментів, що необхідні для контролю хронічних захворювань (артеріальна гіпертензія, гіперліпідемія, цукровий діабет тощо).
- Направлення пацієнта/пацієнтки до іншого ЗОЗ для отримання іншої медичної допомоги відповідно до затвердженого наказом клінічного маршруту пацієнта/пацієнтки.
- Надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду та направлення пацієнта/пацієнтки для отримання послуг з реабілітації у післягострому реабілітаційному періоді відповідно до реабілітаційного маршруту.
- Оцінка та документування тяжкості порушень життєдіяльності на момент виписки за модифікованою шкалою Ренкіна (МШР).
- Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, для тромболітичної терапії, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
- Забезпечення пацієнта/пацієнтки з бульбарним синдромом та дисфагією лікарськими засобами для парентерального харчування та харчовими продуктами для спеціальних медичних цілей для ентерального харчування.
- Навчання родини/доглядачів із питань особистої гігієни, стратегії спілкування, техніки переміщення, профілактики ускладнень та інших специфічних проблем, пов’язаних з гострим мозковим інсультом, контроль за безпечним ковтанням та відповідної зміни дієти, допомоги регулювання поведінки при психосоціальних проблемах.
- Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.
- Забезпечення надання медичної допомоги методами і засобами телемедицини в дистанційний спосіб (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії).
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
- Забезпечення виконання порядку визначення діагностичних критеріїв смерті мозку людини та процедури констатації смерті мозку людини відповідно до чинних нормативно-правових актів (проведенням двох послідовних клінічних неврологічних обстежень та одного тесту апное, за умови неможливості виконання хоча б одного з етапів клінічного обстеження – проведення допоміжних методів обстеження: дорослий пацієнт – транскраніальна доплеросонографія, електроенцефалографія, церебральна ангіографія, комп’ютерно-томографічна ангіографія головного мозку, комп’ютерно-томографічна перфузія головного мозку, перфузійна сцинтиграфія головного мозку.
Підстави надання стаціонарної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
- направлення лікуючого лікаря;
- доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
- самозвернення для розродження;
- переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ пацієнток з діагнозом О80-О84.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Надання медичної допомоги при пологах черговою акушерською бригадою із забезпеченням умов для проведення партнерських пологів.
- Ведення неускладнених вагінальних пологів.
- Ведення ускладнених вагінальних пологів із застосуванням акушерських інтервенцій (вакуум-екстракція, акушерські щипці, допомога при тазовому передлежанні тощо).
- Проведення ургентного кесаревого розтину.
- Проведення планового кесаревого розтину.
- Моніторинг стану роділлі і плода (включаючи зовнішній моніторинг), породіллі та новонародженого.
- Зниження відчуття болю у жінки під час пологів немедикаментозними та медикаментозними методами (анальгетики, газові анестетики, епідуральна аналгезія, спінальна аналгезія, тощо).
- Анестезіологічне забезпечення оперативних втручань та акушерських процедур.
- Проведення лабораторних досліджень у цілодобовому режимі відповідно до галузевих стандартів.
- Забір зразка пуповинної крові для визначення групової та Rh належності крові у дітей, народжених Rh-негативними жінками.
- Забір матеріалу та забезпечення проведення гістологічного дослідження.
- Проведення інструментальних обстежень у цілодобовому режимі відповідно до галузевих стандартів.
- Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей (за потреби).
- Організація проведення дослідження зразка сухої краплі крові (СКК) у дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками.
- Забір зразка крові для серологічного дослідження на ВІЛ та сифіліс у дитини.
- Проведення інтенсивної терапії жінкам у випадку виникнення у них загрозливих для життя станів.
- Проведення заходів з первинної реанімації та стабілізації стану новонароджених.
- Проведення постконтактної антиретровірусної профілактики дітям, народженим від ВІЛ-позитивних матерів.
- Проведення післяпологової специфічної профілактики резус-сенсибілізації.
- Проведення щеплень новонародженим згідно з календарем профілактичних щеплень.
- Забір зразків крові у новонароджених для неонатального скринінгу захворювань відповідно до чинного законодавства у період з 48 до 72 годин після народження (крім випадків прописаних у НПА), та організація відправлення підготовлених зразків крові до лабораторії, яка здійснює дослідження за програмою розширеного скринінгу новонароджених згідно з територіальним розподілом, у термін не пізніше 24 годин після забору крові.
- Проведення пульсоксиметричного скринінгу критичних вроджених вад серця у новонароджених.
- Проведення оцінювання слуху в новонароджених.
- Консультування жінок з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції.
- Надання психологічної підтримки та допомоги жінкам і членам сімей у разі потреби (передчасні пологи, ускладнені пологи та ін.).
- Опитування жінки за допомогою Единбурзької шкали післяпологової депресії та організація консультування та допомоги у разі потреби.
- Харчування жінок в умовах стаціонару.
- Організація та забезпечення доступності медичної допомоги для жінок з додатковими потребами, такими як фізичні, сенсорні чи навчальні вади.
- Забезпечення організації надання комплексної електронної послуги «Е-малятко».
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги відповідно до нормативно-правових актів.
- Надання організаційно-методичної допомоги із застосуванням телемедичних технологій, організація цілодобового консультування акушерами-гінекологами та анестезіологами лікарів закладів охорони здоров’я перинатальної допомоги нижчого рівня, з організацією за потреби можливого виїзду в ЗОЗ нижчого рівня відповідно до маршруту в разі виникнення ургентної ситуації.
МЕДИЧНА ДОПОМОГА НОВОНАРОДЖЕНИМ У СКЛАДНИХ НЕОНАТАЛЬНИХ ВИПАДКАХ
Підстави надання стаціонарної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
– направлення лікуючого лікаря;
– доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги або виїзною неонатологічною бригадою невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії;
– переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
Забезпечення первинного та подальших оглядів пацієнта/пацієнтки в динаміці.
Проведення інтенсивної терапії новонародженим.
Забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду за передчасно народженою та/або хворою новонародженою дитиною з залученням батьків, зокрема, у відділенні інтенсивної терапії.
Проведення лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема, з використанням мікрометодик.
Взяття біосубстрату для бактеріологічного дослідження в цілодобовому режимі.
Забір зразків крові у новонародженої дитини для скринінгу фенілкетонурії (ФКУ), вродженого гіпотиреозу (ВГ), муковісцидозу (МВ), адреногенітального синдрому (АГС) та інших захворювань відповідно до чинного законодавства та організація відправлення підготовлених зразків крові до лабораторії, яка здійснює дослідження за програмою розширеного скринінгу новонароджених згідно з територіальним розподілом, у термін не пізніше 24 годин після забору крові.
Забір сухої краплі крові (СКК) у дитини, народженої ВІЛ-позитивною жінкою.
Проведення інструментальних досліджень у цілодобовому режимі відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Оцінювання болю за шкалами оцінки болю у новонародженої дитини та своєчасне знеболення (за наявності показань) на всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове знеболення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та лікувальних процедур, цілодобове забезпечення ненаркотичними та наркотичними знеболювальними засобами.
Проведення постконтактної антиретровірусної профілактики дитині, народженій від ВІЛ-позитивної матері.
Проведення дихальної підтримки.
Проведення часткового та повного парентерального харчування.
Консультування лікарями інших спеціальностей, зокрема: лікарем-неврологом дитячим, та/або лікарем-офтальмологом дитячим, та/або лікарем-хірургом дитячим, та/або лікарем-нейрохірургом дитячим, та/або лікарем-кардіологом дитячим, та/або лікарем-генетиком, та/або лікарем-психологом, та/або лікарем-ортопедом-травматологом дитячим, та/або лікарем-ендокринологом дитячим, та/або лікарем-імунологом, та/або іншими лікарями, та/або психологом.
14. Проведення лікувальної гіпотермії, зокрема:
Проведення вакцинації згідно з календарем профілактичних щеплень.
Проведення аудіологічного скринінгу.
Виходжування за методом “Кенгуру”, зокрема, у відділенні інтенсивної терапії.
Надання психологічної допомоги батькам, забезпечення сприятливого сенсорного оточення для дитини та сімейно-орієнтованого догляду, спрямованого на її розвиток.
Проведення офтальмологічного скринінгу передчасно народженій дитині з гестаційним віком до 32 тижнів (більше 32 тижнів – за показаннями) та/або масою при народженні менш ніж 1500 г.
Підтримка/сприяння грудному вигодовуванню, зокрема із застосуванням комплексних збагачувачів для збагачення грудного молока під час вигодовування передчасно народжених дітей.
Забезпечення перебування матері під час лікування та виходжування її дитини у закладі, із наданням ліжко-місця.
Забезпечення новонародженої дитини з особливими потребами спеціальними продуктами харчування.
Забезпечення лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
Забезпечення препаратами екзогенного легеневого сурфактанту, розчинами для парентерального харчування та кофеїном цитратом.
Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії для батьків при наданні медичної допомоги їх дитині/дітям, відповідно до нормативно-правових актів.
Забезпечення надання медичної допомоги методами і засобами телемедицини в дистанційний спосіб (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального часу, теледіагностики) разом з обстеженням та із застосуванням інших методів, що не суперечать законодавству.
Перевезення новонароджених у цілодобовому режимі виїзною неонатологічною бригадою невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії із ЗОЗ до інших закладів в межах області та/або до національних ЗОЗ для лікування і виходжування, згідно із затвердженим департаментом охорони здоров’я маршрутом пацієнта.
ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ В АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ
Підстави надання амбулаторної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
- направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
- направлення лікуючого лікаря;
- самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Динамічне спостереження за перебігом вагітності, що включає контроль стану здоров’я вагітних, повноти проведених обстежень, консультацій, виконання лікувально-профілактичних заходів, розробку та реалізацію індивідуального плану ведення вагітності.
- Проведення необхідних лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Проведення інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів
- Проведення пренатального скринінгу: УЗД, забір венозної крові вагітної для дослідження рівнів біохімічних маркерів (хоріонічного гонадотропіну (β-ХГЛ вільний, ХГЛ загальний), асоційованого із вагітністю плазмового протеїну А (PAPP-A); опційно плацентарного фактора росту (PIGF) – для розрахунку індивідуального ризику жінки щодо наявності розповсюдженої хромосомної патології̈ у за допомогою спеціалізованих комп’ютерних програм.
- Визначення та оцінка факторів ризику прееклампсії, проведення профілактичних заходів.
- Скринінг симптомів активної форми туберкульозу з метою своєчасного виявлення, діагностики та лікування туберкульозу.
- Проведення специфічної профілактики резус-сенсибілізації шляхом введення антирезусного D імуноглобуліну.
- Направлення до перинатального консиліуму, сформованого в межах закладу за участю лікаря-генетика, профільних дитячих спеціалістів при виявленні у плода ознак аномалій, вродженої, спадкової патології для уточнення перинатального прогнозу, показань і умов для відповідних втручань.
- Направлення вагітної до мультидисциплінарного консиліуму, сформованого в межах закладу за участю профільних спеціалістів для узгодження плану ведення вагітності та пологів у жінок групи високого ризику.
- Ведення вагітності командою спеціалістів різного профілю (у разі потреби) та проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду, екстрагенітальних захворювань.
- Направлення вагітної на комісію, діючу в межах закладу з визначення показань для проведення операції (процедури) штучного переривання вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів, за медичними показами.
- Надання невідкладної медичної допомоги вагітним, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття, визначення подальшої маршрутизації відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Постконтактна профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом, у випадку насильства за ознакою статі.
- Підготовка вагітної до пологів і батьківства з наданням їй інформаційної та психологічної підтримки.
- Надання повної інформації вагітним щодо перебігу їх вагітності, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів.
- Проведення опитування вагітних за допомогою Единбурзької шкали післяпологової депресії та скерування їх на консультацію у випадку виявлених порушень.
- Направлення вагітної на профілактичні щеплення згідно з чинними галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.
- Інформування вагітної щодо станів, при яких вона повинна звертатися за медичною допомогою, зокрема, при ознаках початку пологової діяльності, а також інформування про заклади перинатальної допомоги, в яких жінці, залежно від її здоров’я та стану плода, рекомендовано народжувати.
- Охорона здоров’я матерів та новонароджених під час повномасштабної війни Росії проти України із залученням психологів та соціальних служб (за потреби) до медико-психологічного та соціального супроводу вагітності, пологів та післяпологового періоду.
- Охорона здоров’я матерів та новонароджених під час гострої респіраторної хвороби, COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2: визначення індивідуального графіка спостереження, зокрема, з використанням телемедицини, SMS, телефону та ін.).
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
- Надання медичної допомоги методами і засобами телемедицини в дистанційний спосіб (телеконсультування/телевідеоконсультування) відповідно до галузевих стандартів та законодавчих актів.
Підстави надання медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
– направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
– направлення лікуючого лікаря;
– переведення з іншого ЗОЗ/клінічного підрозділу ЗОЗ.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Первинний огляд та консультація спеціалістами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
- Проведення функціонального обстеження (оцінювання) дитини з використанням міжнародних стандартизованих інструментів (шкали/тести/опитувальники).
- Проведення спеціального скринінгу на виявлення ознак первазивних розладів розвитку (розладів аутистичного спектра).
- Постановка реабілітаційного діагнозу.
- Формування індивідуального реабілітаційного плану (з визначенням SMART цілей) та здійснення контролю за його виконанням з оцінюванням прогресу в досягненні поставлених цілей.
- Проведення лабораторних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони
здоров’я.
- Проведення інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Надання послуг з реабілітації у сфері охорони здоров’я членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
- Надання у закладі охорони здоров’я послуг з реабілітації у сфері охорони здоров’я циклами незалежно від місця реєстрації або проживання дитини, в тому числі, за необхідності, з використанням засобів телекомунікації.
- Здійснення моніторингу за виконанням з оцінюванням прогресу в досягненні поставлених цілей.
- Оцінювання болю за шкалами оцінки болю своєчасне знеболення (ненаркотичними знеболювальними засобами) пацієнтів за наявності показань на всіх етапах надання їм реабілітаційної допомоги
- Консультування дитини лікарями інших спеціальностей відповідно до нозології та її стану.
- Організація навчання родини/доглядачів особливостям догляду за дитиною та її розвитком, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій на всіх етапах надання допомоги.
- Психологічний супровід батьків дитини.
- Направлення пацієнта/пацієнтки в інші ЗОЗ/підрозділи для надання їм спеціалізованої медичної допомоги.
- Підбір та налаштування допоміжних засобів реабілітації, навчання батьків їх використанню в природному середовищі для дитини та родини.
- Оцінка стану дитини та можливості переходу на наступний етап надання реабілітаційної допомоги згідно реабілітаційного маршруту з подальшою корекцією індивідуального реабілітаційного плану, враховуючи фактичні зміни функціонального стану дитини.
- Харчування дитини в умовах стаціонару.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
РЕАБІЛІТАЦІЙНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ І ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ
Підстави надання стаціонарної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
- направлення лікуючого лікаря, зокрема, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини;
- переведення з іншого закладу/клінічного підрозділу ЗОЗ.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Проведення первинного, етапних, заключного реабілітаційного обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими спеціалістами (у разі потреби) та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
- Встановлення реабілітаційного діагнозу, складання індивідуального реабілітаційного плану та програм терапій фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
- Здійснення моніторингу клінічного стану пацієнта/пацієнтки, поточного контролю за виконанням індивідуального реабілітаційного плану та його коригування відповідно до отриманих змін за результатами реабілітаційного обстеження.
- Визначення реабілітаційного прогнозу мультидисциплінарною реабілітаційною командою за результатами реабілітаційного обстеження для складання індивідуального реабілітаційного плану пацієнта/пацієнтки та планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнта/пацієнтки.
- Проведення лабораторних обстежень відповідно до галузевих стандартів.
- Проведення необхідних інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів.
- Консультування пацієнта/пацієнтки лікарями інших спеціальностей.
- Надання реабілітаційної допомоги високого обсягу (три та більше годин) пацієнту/пацієнтці, який/яка потребує реабілітації в стаціонарних умовах, упродовж післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану.
- Забезпечення цілодобового медсестринського догляду.
- Своєчасне знеболення на всіх етапах реабілітації: цілодобовий доступ до знеболювальних засобів.
- Переведення за потреби пацієнта/пацієнтки в інші заклади (підрозділи) для надання їм спеціалізованої медичної допомоги.
- Організація навчання пацієнта/пацієнтки/родини/доглядачів особливостям догляду, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій на всіх етапах реабілітаційної допомоги.
- Оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність, про необхідність забезпечення допоміжними засобами реабілітації та направлень на медико-соціальну експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію.
- Забезпечення харчуванням та (у разі потреби) харчовими продуктами для спеціальних медичних цілей.
- Забезпечення надання реабілітаційної допомоги телемедичними засобами відповідно до вимог чинного законодавства.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
РЕАБІЛІТАЦІЙНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ І ДІТЯМ У АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ
Підстави надання амбулаторної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
- направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
- направлення лікуючого лікаря, у тому числі лікаря фізичної та реабілітаційної медицини.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Проведення первинного, етапних, заключного реабілітаційного обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
- Встановлення реабілітаційного діагнозу, складання індивідуального реабілітаційного плану та програм терапій фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
- Здійснення моніторингу клінічного стану пацієнта/пацієнтки, поточного контролю за виконанням індивідуального реабілітаційного плану та його коригування відповідно до отриманих змін за результатами реабілітаційного обстеження.
- Визначення реабілітаційного прогнозу мультидисциплінарною реабілітаційною командою за результатами реабілітаційного обстеження для складання індивідуального реабілітаційного плану пацієнта/пацієнтки та планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнта/пацієнтки.
- Консультування пацієнта/пацієнтки лікарями інших спеціальностей.
- Надання реабілітаційної допомоги середнього обсягу (від однієї до двох годин реабілітації на добу) та/або низького обсягу (одна або менше годин реабілітації на добу) пацієнту/пацієнтці, який/яка потребує реабілітації упродовж післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану.
- Проведення профілактики захворювань.
- Надання невідкладної медичної допомоги, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці до її прибуття.
- Направлення пацієнта/пацієнтки в інші ЗОЗ/підрозділи для надання їм спеціалізованої медичної допомоги.
- Направлення пацієнта/пацієнтки, за наявності показань, для проведення лабораторних та/або інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність, про необхідність забезпечення допоміжними засобами реабілітації та направлень на медико-соціальну експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію.
- Підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації під час надання реабілітаційної допомоги.
- Організація навчання пацієнта/пацієнтки/родини/доглядачів особливостям догляду, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій на всіх етапах надання допомоги.
- За необхідності забезпечення надання реабілітаційної допомоги телемедичними засобами відповідно до вимог чинного законодавства.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.
СТОМАТОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ
Підстави надання амбулаторної медичної допомоги у межах програми медичних гарантій 2025:
– самозвернення до лікаря-стоматолога, лікаря-стоматолога дитячого, лікаря-стоматолога-терапевта, лікаря-стоматолога-хірурга, лікаря зубного, лікаря-хірурга щелепно-лицевого;
– направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
– направлення лікуючого лікаря.
Обсяг медичних послуг у межах програми медичних гарантій 2025,
які надає КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»
- Проведення первинного огляду пацієнта/пацієнтки з оцінкою стану стоматологічного здоров’я відповідно до підходів ВООЗ в рамках ургентної стоматологічної допомоги у дорослих, ургентної та планової стоматологічної допомоги у дітей.
- Надання ургентної стоматологічної допомоги дітям та дорослим.
- Надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування).
- Проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям (внутрішньоротова рентгенографія, позаротова рентгенографія).
- Організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років відповідно до чинного законодавства.
- Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування (за винятком загального знеболення) під час надання ургентної стоматологічної допомоги дітям та дорослим та планової стоматологічної допомоги дітям до 18 років (крім ортодонтичних процедур та протезування).
- Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.
- Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.
- Проведення хірургічних втручань під час надання ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.